Домой / Life / Генеральна прокуратура, всупереч постанові слідчого ДФС України, поновила провадження проти власниці торгівельної марки Symbol

Генеральна прокуратура, всупереч постанові слідчого ДФС України, поновила провадження проти власниці торгівельної марки Symbol

Генеральна прокуратура, всупереч постанові слідчого ДФС України, поновила провадження проти власниці торгівельної марки Symbol

Журналістам стало відомо, що 25 квітня ГПУ вчергове відкрило провадження по справі по «ухиленню від сплати ПДВ» проти харківської підприємиці Ольги Федорової. При цьому зазначимо, що сталося це вже після того, як 2 квітня слідчий Державної фіскальної служби України закрив це кримінальне провадження у зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення та направив відповідну постанову до прокуратури.

Для підприємців, які співпрацюють із ТМ «Symbol», це означає нові обшуки, збитки та переслідування. «Поновлення цього кримінального провадження – це втрата біля 400 робочих місць, це мільйонні втрати державного бюджету, який за час простою підприємств не отримає податків. Але Генеральній прокуратурі це байдуже, вона виконує замовлення» – повідомила Ольга Федорова у телефонній розмові із журналістами.

Нагадаємо, що справу по ухиленню від сплати ПДВ проти Ольги Федорової, власниці торгівельної марки «Symbol», було заведено у 2014 році. Як вказує її адвокат Анна Пономаренко, у витягу з ЄРДР було зазначено, що пані Ольга протягом 2012-2014 років умисно ухилилася від сплати ПДВ в особливо великих розмірах на суму понад 3,8 млн. гривень. Згодом слідчий призначив перевірку, в ході якої з’явився акт, згідно висновкам якого податковий орган нарахував Федоровій зобов’язання з ПДВ на загальну суму 1 563 371 грн., яка жодним чином не була обґрунтована й була скасована судами трьох інстанцій, у тому числі й Вищим адміністративним судом.

Але, незважаючи на рішення судів, в рамках цього ж провадження, у підприємців, які працюють на умовах ліцензійних угод із ТМ «Symbol», було проведено ряд незаконних обшуків, вилучення товарів та нанесено їм значних збитків.

У Державній фіскальній службі України ситуацію з неправомірними обшуками у рамках цього кримінального провадження та незаконним вилученням товарів прокоментували наступним чином: «Ми проведемо службову перевірку, результати ми вам відправимо». Новопризначений керівник слідчого управління фінансових розслідувань ДФС Сергій Солодченко пообіцяв розібратися у цій справі. Наслідком стало закриття кримінального провадження у зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення.