Домой / Life / Холодні батареї: якою має бути температура в квартирі і коли можна не платити

Холодні батареї: якою має бути температура в квартирі і коли можна не платити

Холодні батареї: якою має бути температура в квартирі і коли можна не платити

Стало відомо, в яких випадках українці можуть не платити за неякісне опалення в своїх квартирах

Як повідомили в КМДА, температура в житлових приміщеннях не повинна опускатися нижче +18 градусів.

«За це несуть відповідальність як теплопостачальні організації, які повинні подбати про відповідну температурі теплоносія, так і житлові підприємства – ЖКГ, ОСББ, ЖБК та інші, які відповідають за стан будинкових комунікацій», – заявили в мерії.

У разі, якщо зазначений температурний режим не дотримується, вартість опалення для споживачів знижується або не нараховується зовсім.

Зокрема, при температурі від 20 до 14 ° С в кутових кімнатах ціна ЦО повинна бути знижена на 5% за кожен градус відхилення. Допустима норма зменшення температури – не більше 12 годин на добу один раз на місяць;

Якщо в кімнатах зафіксована температура нижче 14 ° С в кутових кімнатах квитанції за опалення дозволено не сплачувати; від 18 до 12 ° С в не кутових кімнатах більше 12 годин на добу один раз на місяць ціна ЦО повинна бути зменшена на 5% за кожен градус відхилення;

Коли температура в не кутових кімнатах падає нижче 12 °С, платіжні документи на опалення не повинні нараховуватися.

Щоб не оплачувати централізоване опалення або провести перерахунок вартості комунальної послуги, порушення затвердженого температурного режиму необхідно зафіксувати офіційно.

Для цього слід запросити представника компанії, яка забезпечує теплопостачання житлового приміщення і скласти акт-претензію про надання неякісних ЖКП.

Нагадаємо, в Україні відклали перехід на монетизацію пільг на житлово-комунальні послуги. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, здійснити перехід планують тепер з 1 липня 2018 року, але і ця дата поки орієнтовна.

Перед самим Новим роком НКРЕКУ знизила тарифи на тепло для цілого ряду регіонів. Тарифи на тепло від «Київенерго» в тому числі були знижені на 4,1%.