Домой / Новости / Тотальное сокращение: Польша нашла новый способ поиздеваться над украинцами

Тотальное сокращение: Польша нашла новый способ поиздеваться над украинцами

Міністерство внутрішніх справ ліквідувало конкурси щодо фінансування проектів, пов'язаних з інтеграцією меншин

Тотальное сокращение: Польша нашла новый способ поиздеваться над украинцами

Асоціації у Польщі, що представляють інтереси українських емігрантів, вказують на зниження державної підтримки.

Про це пише Le Monde.

Мирослава Керик, керівниця «Українського дому», заявила, що її організація опинилася під ударом політики ультраконсервативного уряду партії «Право і справедливість» (ПіС).

«Міністерство внутрішніх справ ліквідувало конкурси щодо фінансування проектів, пов’язаних з інтеграцією меншин, і уряд відмовився від виділених для цієї мети грошей ЄС, від яких ми сильно залежимо. Це побічний удар, завданий міграційною кризою з Півдня», – констатує фахівець.

Керик розповідає, «Український дім» змушений боротися за своє виживання.

Як зауважує видання, у Польщі зараз період повної зайнятості, й економічне зростання коливається у межах 4%. Незважаючи на приплив українських заробітчан, країна страждає від нестачі робочої сили, що оцінюється в 1 мільйон робочих місць, головним чином, серед малокваліфікованих спеціальностей.

Знай.ua нагадує, що польська влада передумала будувати захисну стіну від диких кабанів на східному кордоні країни. Відомо, що польські чиновники визнали цей проект неефективним.

Тотальное сокращение: Польша нашла новый способ поиздеваться над украинцами

Про це розповів міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановській.

За словами міністра, Європейське агентство безпеки харчової продукції (EFSA) прийшло до висновку, що побудова забору буде неефективною, тому не буде вкладати кошти в цей проект.

Також нагадаємо, якщо ви не хочете відчути себе героєм фільму «28 днів потому», який гуляє порожніми вулицями міста, не плануйте свою поїздку до Польщі на той час, коли місцеві жителі відзначають церковні свята. У ці дні поляки воліють відвідувати костели і проводити час з сім’єю.

Тотальное сокращение: Польша нашла новый способ поиздеваться над украинцами

Це стосується і працівників магазинів, кафе, ресторанів і навіть музеїв. Туристу в такі дні в Польщі, швидше за все, доведеться посумувати.

Тим часом, у Чехії двоє заробітчан із Закарпаття опинились під завалами двоповерхової будівлі, яка упала в центрі столиці.

Про це повідомляє «Голос Карпат».

Інцидент стався на вулиці Мікуландска.